Jakie osoby najczęściej korzystają breloków ratowniczych?

Brelok ratunkowy to element ozdoby, który może być noszony przez każdego, ale jest szczególnie przydatny dla osób, które są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia sytuacji kryzysowych. Te kawałki biżuterii uratowały życie wielu ludzi w sytuacjach awaryjnych.

Brelok ratunkowy to element ozdoby, który ma osadzoną w nim agrafkę, która może być użyta do przecięcia odzieży, a nawet pasów bezpieczeństwa, aby pomóc osobie uciec z wypadku. Breloki ratunkowe są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, więc mogą być noszone jako naszyjniki, bransoletki, a nawet kolczyki. W razie niebezpieczeństwa wysyłają po kliknięciu przycisku sygnał na numer alarmowy z naszą lokalizacją.

Używane najczęściej przez starsze schorowane osoby.

Najczęstszym zastosowaniem są osoby starsze, które mieszkają same, ale są też inne sytuacje, które mogą skorzystać z breloka ratowniczego. Starsi dorośli, którzy mieszkają sami, mogą używać ich do wezwania pomocy w razie nagłego wypadku. Urządzenie posiada przycisk, który można szybko nacisnąć, gdy użytkownik ma problemy z oddychaniem lub gdy upadł i nie może wstać.

Spokój dla opiekunów

W niektórych przypadkach zawieszki ratunkowe mogą zapewnić spokój opiekunom, którzy chcą mieć możliwość sprawdzenia w każdej chwili, co się dzieje z ich bliskimi. Mogą z nich korzystać także osoby przewlekle chore, które mogą potrzebować pomocy w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak przyjmowanie leków czy kąpiel.

Używany przez osoby niepełnosprawne

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub cierpisz na inne schorzenia, które ograniczają Twoją zdolność do samodzielnego wstawania z łóżka, brelok ratunkowy może okazać się przydatny w wezwaniu pomocy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebować.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 16 =