Jak pielęgnować włosy po zimie?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak pielęgnować włosy po zimie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizyta u fryzjera

Zima to szczególnie trudny czas dla włosów. Noszenie czapki sprzyja przegrzewaniu się skóry głowy i jej przetłuszczaniu. Z kolei długotrwałe przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach może spowodować przesuszenie włosów. Żeby przywrócić im blask i zregenerować je na wiosnę, warto odwiedzić dobrego fryzjera. Pierwszym krokiem służącym ich wzmocnieniu jest delikatne podcięcie końcówek, które są pozostałością po zimie.

W związku z tym, że nie da się ich w żaden sposób zregenerować, należy się ich pozbyć. Kolejnym krokiem służącym do regeneracji włosów może być użycie ampułek regenerujących. Doświadczony fryzjer pomoże dobrać produkt wzmacniający lub odbudowujący. Podczas wizyty u fryzjera warto zapytać o to, jakich kosmetyków używać na co dzień. Większość specjalistów może polecić dobre szampony do włosów, które nadają się do wiosennej pielęgnacji.

Samodzielna regeneracja włosów

Chociaż wizyta w zakładzie fryzjerskim po zimie jest jak najbardziej wskazana, aby poprawić kondycję włosów, należy o nie zadbać również samemu. Dobrym pomysłem na ich wzmocnienie i zregenerowanie jest regularne stosowanie wysokiej jakości masek oraz odżywek. Należy pamiętać, że wiosną skóra głowy mniej się przetłuszcza, dlatego należy ją rzadziej myć. Panie, które pragną wzmocnić i utrwalić kolor powinny sięgnąć po naturalne szampony do włosów farbowanych.

Naturalne składniki i prosty skład sprawiają, że kolor wydaje się bardziej lśniący i żywy. Warto wiedzieć, że istotny wpływ na kondycję włosów ma rodzaj spożywanych posiłków. Wiosenna dieta powinna obfitować w warzywa i owoce, które dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Odpowiednio zbilansowana dieta uzupełniona dobrej jakości kosmetykami, może szybko przywrócić włosom ich dawny blask.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja tarasu – z czego powinien być zrobiony i co powinno się tam znaleźć?
Aranżacja tarasu – z czego powinien być zrobiony i co powinno się tam znaleźć?
Taras to jedna z najczęściej stawianych obok domu jednorodzinnego konstrukcji. Pełni przede wszystkim funkcję miejsca, w którym można odpocząć na […]
Polecamy