Kuchnia polska to tradycja kulinarna, która ewoluowała na przestrzeni wieków w wyniku zmian społecznych i politycznych w Polsce. Kuchnia polska wykazuje wiele podobieństw do innych kuchni środkowoeuropejskich, w szczególności do kuchni niemieckiej i austriackiej, m.in. w zakresie stosowania najwyższej jakości składników, znaczenia mięsa w posiłku i jego przygotowania.
W kuchni polskiej jest wiele potraw, każda z nich ma swoją historię. Do najpopularniejszych należą pierogi, bigos, gołąbki i zrazy.
To nadziewane pierogi z niekwaszonego ciasta. Można je gotować lub smażyć na maśle i podawać z nadzieniem słodkim lub pikantnym. W Polsce tradycyjnie podaje się je z roztopionym masłem lub kwaśną śmietaną.
Gulasz z kapustą i mięsem (zwykle wieprzowym lub wołowym). Zazwyczaj podaje się go z ziemniakami i innymi warzywami, takimi jak marchew, pietruszka i seler korzeniowy. Bigos tradycyjnie spożywany jest w Święto Niepodległości.
Nadziewane ryżem i mieloną wieprzowiną lub wołowiną, zawijane w liście kapusty i pieczone aż kapusta zmięknie, ale się nie rozpadnie. Danie podaje się zazwyczaj z tłuczonymi ziemniakami lub gotowanymi ziemniakami pokrojonymi na małe kawałki i usmażonymi do zrumienienia ze wszystkich stron (tzw. „placki ziemniaczane”).
To skruszone kotlety z cielęciny, wieprzowiny lub wołowiny, które zostały spłaszczone między dwoma kawałkami drewna (zwanymi „zrazami”), aby uczynić je cieńszymi przed ugotowaniem ich na patelni.
Jeśli chcesz spróbować takich dań, to koniecznie zapoznaj się z ofertą restauracji na stronie: https://hotel-wiosna.pl/restauracja1.