Jakie zabawki rozwiną w dziecku logiczne myślenie?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jakie zabawki rozwiną w dziecku logiczne myślenie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich bodźców, także na płaszczyźnie intelektualnej. Dzięki nim rozwija się myślenie abstrakcyjne, spostrzegawczość, umiejętność zapamiętywania i kojarzenia faktów oraz logika. Stąd na rynku istnieje duży wybór zabawek wspomagających te procesy. Sprawdźmy, które z nich warto wybrać!

Klocki, układanki i drewniane łamigłówki – optymalne wsparcie logicznego myślenia oraz kreatywności

Klocki, układanki i łamigłówki dla najmłodszych nigdy nie wychodzą z mody i nie tracą prorozwojowego potencjału. Dzięki nim dziecko poznaje kształty, uczy się dopasowywać we właściwy sposób elementy, znajdować brakujące fragmenty obrazków, tworzyć własne konstrukcje. Rozwija tym samym wyobraźnię, ale i poznaje proste zasady funkcjonowania rzeczy.  Dla przykładu: tylko prawidłowo dopasowane puzzle stworzą obrazek, a to zmusza malucha do szukania właściwych rozwiązań.

Umiejętności konstrukcyjne na wagę złota

Niezwykle cenne są także zabawki, które rozwijają logiczne myślenie poprzez umożliwianie budowania prostych konstrukcji. W tej kategorii szczególnie warte uwagi są kolejki drewniane. Stymulują one spostrzegawczość, zmysł twórczy, ale również prawidłowy rozwój zmysły dotyku i wzroku, a także motorykę rączek dziecka. Maluch składa bowiem tory, łączy wagoniki, ustawia dodatkowe elementy, takie jak znaki drogowe, przejazdy, szlabany, drzewka. Tego typu zabawka stwarza wiele możliwości zaprojektowania przestrzeni, więc nie nudzi się łatwo. Dzieci mogą tworzyć różne warianty trasy kolejki oraz uzupełniać je o kolejne elementy, budując tym samym całe kolejowe kompleksy. To znakomita zabawa, która uczy i daje satysfakcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne deski tarasowe?
Jak wybrać idealne deski tarasowe?
Planując budowę tarasu trzeba zastanowić się, z jakiego materiału powinna być wykonana jego nawierzchnia. Najczęściej wybierane jest naturalne drewno, które […]
Polecamy