Karma weterynaryjna – czym jest i jakie typy można jej wyróżnić

Trendy i życie
miejsce-poznania
Karma weterynaryjna – czym jest i jakie typy można jej wyróżnić
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Karmy weterynaryjne przeznaczone są dla zwierząt cierpiących na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Mają one na celu wspomóc proces leczenia oraz powrotu do zdrowia. Ich stosowanie musi być wyraźnie zalecone przez weterynarza.

W jakich sytuacjach stosuje się karmy weterynaryjne?

Karma weterynaryjna to odpowiednio zbilansowany pokarm, który zawiera substancje wspierające działanie konkretnych narządów lub układów w organizmie psa. Stosuje się ją wtedy, gdy zwierzak zaczyna borykać się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Na rynku znaleźć można karmy pełnoporcjowe, które podaje się zamiast dotychczasowej oraz uzupełniające, które można podawać z pokarmem, którym do tej pory był karmiony pies. Karmy dzieli się także ze względu na to, na jaki problem zdrowotny mają one działać. Wyróżnić więc można pokarm przeznaczony dla psów po sterylizacji lub kastracji, z nadwagą, z uczuleniem na niektóre składniki oraz dla zwierząt w okresie rekonwalescencji. Psy z problemami z nerkami muszą spożywać karmę wspomagającą działanie układu moczowego, którą znaleźć można na stronie https://zoona.pl/pl_PL/products-list/pies/zywienie-i-przysmaki/karma-weterynaryjna-dla-psa/niewydolnosc-nerek. Trzeba pamiętać, że nigdy nie można samodzielnie decydować o wprowadzeniu takiego pokarmu do diety psa. Takie zalecenie musi wydać lekarz weterynarii, który przeprowadzi odpowiednie badania i podpowie, jaka karma będzie najlepszym rozwiązaniem dla pupila.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria pomogą dostawcom w przewożeniu większej ilości towarów?
Jakie akcesoria pomogą dostawcom w przewożeniu większej ilości towarów?
Dobrze zorganizowana logistyka usprawnia różne procesy, które każdego dnia podejmowane są w wielu rodzajach działalności. W zależności od rodzaju towarów […]
Polecamy