Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, matka natura nie zawsze jest łaskawa i często obdarza cienkimi i rzadkimi włosami, z których trudno wyczarować efektowną fryzurę. Na szczęście, dzięki dostępnym obecnie kosmetykom, można dodać włosom objętości w bardzo łatwy sposób. Oto przykłady produktów, które najlepiej sprawdzą się przy cienkich włosach.

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Częstotliwość mycia głowy należy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Nie da się ukryć, że cienkie włosy mają większą tendencję do przetłuszczania się, dlatego warto zaopatrzyć się w delikatny szampon przeznaczony do częstego mycia. Niemal każdy, kto boryka się z cienkimi i rzadkimi włosami mógł usłyszeć, że powinien unikać odżywek i masek, które dodatkowo obciążają fryzurę. Nic bardziej mylnego. Cienkie włosy, tak jak każde inne wymagają nawilżenia, aby rosły zdrowe i mocne. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków o lekkich formułach, dedykowanych właśnie włosom cienkim.

Większa objętość włosów dzięki kosmetykom

Osobom z cienkimi włosami często poleca się modelowanie fryzury z użyciem suszarki i szczotki. Taki zabieg rzeczywiście może przynieść spektakularne efekty, jednak dla dobra włosów nie należy powtarzać go zbyt często. Cienkie kosmyki są same w sobie bardzo podatne na urazy mechaniczne, dlatego nie warto ich jeszcze dodatkowo osłabiać. Lepszym sposobem jest skupienie się na ich pielęgnacji.

Prawdziwym sprzymierzeńcem cienkich włosów jest szampon dodający objętości. Produkt tego typu posiada odpowiednią formułę, która pozwala unieść włosy u nasady. Dzięki temu będą sprawiać wrażenie bardziej gęstych. Dobrym rozwiązaniem są również suche szampony, które odświeżają fryzurę, a przy tym sprawiają, że włosy wydają się bardziej puszyste i nie wymagają modelowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja przemysłowa i jej korzyści
Klimatyzacja przemysłowa i jej korzyści
Klimatyzacja może być zasilana na różne sposoby. Sposób zasilania urządzeń decyduje o tym, jakiego rodzaju systemu będzie wymagał dany budynek. […]
Polecamy