Jak bezpiecznie przewozić małe dziecko w samochodzie?

Każdy, kto posiada dziecko wie doskonale jak ważne jest zapewnienie mu bezpieczeństwa. Mowa tu zarówno o tym domowym, w drodze do przedszkola czy szkoły jak i również podczas podróży samochodem. W ty artykule odniesiemy się do tego ostatniego i odpowiemy sobie na pytanie – jak bezpiecznie przewozić małe dziecko w samochodzie?

Czym należy się kierować wybierając odpowiedni fotelik do samochodu? 

Po pierwsze należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby fotelik był dopasowany do profilu siedziska, a co za tym idzie po zamontowaniu odznaczał się stabilnością i nie kołysał się. Kolejną ważną kwestią jeśli chodzi o tego typu akcesoria do samochodu jest sposób ich montażu. Najczęściej dokonuje się tego przy użyciu pasa bezpieczeństwa, jednak pewniejszą metodą okazuje się być system ISOFIX, dlatego też warto wybrać fotelik w niego wyposażony. Co istotne ważne, aby fotelik posiadał 5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością ich regulowania. 

Jak należy przewozić dziecko – przodem czy tyłem do kierunku jazdy? 

Tak długo, jak jest to możliwe powinniśmy przewozić naszą pociechę tyłem do kierunku jazdy. Z czego to wynika? Mianowicie z tego, że jest to zdecydowanie bardziej bezpieczne. Oczywiście mowa tu o tylnym siedzeniu, a nie tym znajdującym się z przodu samochodu. Dziecko, które jest przewożone przodem do kierunku jazdy dużo częściej doznaje obrażeń w trakcie kolizji, niż to, które było posadzone tyłem. Oczywiście podstawę bezpieczeństwa i tak zawsze stanowią foteliki, które można nabyć między innymi tutaj https://www.fotelikiabc.pl/foteliki-samochodowe.html.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


15 − cztery =