Ładowarka do samochodu elektrycznego – jak działa?

Technologie
miejsce-poznania
Ładowarka do samochodu elektrycznego – jak działa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie elektryczne, które przekształca prąd zmienny (AC) na prąd stały (DC). Najczęstszym typem ładowarki jest ładowarka pokładowa, która zazwyczaj jest częścią systemu ładowania pojazdu.

Ładowarki pokładowe przekształcają prąd zmienny z gniazdka ściennego w prąd stały, który może być wykorzystany przez akumulator samochodu. Ładowarki znajdziesz na stronie https://columbusenergy.pl/dla-domu/ladowarki-do-samochodow/.

Jak to działa?

Pokładowa ładowarka składa się z trzech głównych elementów: transformatora, prostownika i regulatora napięcia. Transformator obniża napięcie z 220 woltów do około 100 woltów na potrzeby elektroniki i akcesoriów samochodu. Prostownik przekształca ten niskonapięciowy prąd zmienny w prąd stały, który jest następnie regulowany w celu wytworzenia napięcia 12 V przy 2 amperach dla urządzeń elektronicznych, takich jak lampki na desce rozdzielczej i radio oraz napięcia 24 V przy maksymalnie 6 amperach dla akumulatorów rozruchowych i akumulatorów pomocniczych w samochodach ciężarowych lub kamperach.

Ile czasu potrzebujesz żeby naładować samochód?

Czas potrzebny do naładowania samochodu zależy od wielkości pakietu akumulatorów i tego, ile prądu idzie do niego. Im większy pakiet akumulatorów, tym więcej prądu potrzebujesz, aby go naładować. Jeśli Twój samochód ma akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności (jak większość samochodów elektrycznych), będziesz potrzebował co najmniej 40 amperów prądu zmiennego o napięciu 220 V, aby w pełni naładować go w ciągu nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zabezpieczenie komputera przed wyciekiem danych
Zabezpieczenie komputera przed wyciekiem danych
Każdy komputer i wszystkie podłączone do niego urządzenia są narażone na zainfekowanie groźnymi wirusami, które mogą spowodować wyciek poufnych danych. […]
Polecamy