Zawory do armatury przemysłowej

Technologie
miejsce-poznania
Zawory do armatury przemysłowej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zakładach przemysłowych bardzo często stosuje się rozmaite zawory, które są istotnymi elementami całej armatury. Służą one przede wszystkim do zamykania i regulowania przepływu cieczy lub innej substancji w instalacji. Większość z nich jest zbudowana z wytrzymałego korpusu, gniazda wyposażonego w specjalny otwór przepływowy, a także zawieradła, czyli części ruchomej w postaci grzybka, tłoku, kuli, suwaka bądź iglicy. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są modele kulowe, które można zamówić na http://www.gtm-pv.pl/zawory-kulowe.html.

Przeznaczenie konstrukcji to nadrzędny parametr

Popularnym rodzajem zaworu przemysłowego jest zwłaszcza model kulowy, używany powszechnie w instalacjach wodnych oraz paliwowych. To typowe urządzenie o działaniu odcinającym dopływ cieczy na prostym odcinku. Nie pozwala natomiast na regulowanie jej przepływu. Nieco bardziej zaawansowany jest model zaporowy, który jest przeznaczony zarówno do szczelnego zamykania i otwierania przepływu, jak i ochrony systemu przed tzw. przepływem zwrotnym. Poza tym wyróżniamy zawory grzybkowe (pełniące dwojaką funkcję – odcinająca i regulującą), rozdzielające, zwrotne, nożowe, klinowe, zasuwowe, przepustnicowe, pływakowe, balansowe oraz odpowietrzające.

Na uwagę z pewnością zasługują jeszcze zawory bezpieczeństwa, bardzo skutecznie zabezpieczające całą instalację przed nadmiernym, niepożądanym wzrostem ciśnienia, które mogłoby doprowadzić do jej uszkodzenia i zalania maszyn znajdujących się w zakładzie. Nowoczesne konstrukcje tego rodzaju kupimy np. na http://www.gtm-pv.pl/zawory-bezpieczenstwa.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak strojem podkreślić atuty figury?
Jak strojem podkreślić atuty figury?
Każda kobieta marzy o pięknej i nienagannej figurze, tymczasem nie wszystkie mogą się taką poszczycić. Czasami nawet wykańczające i rygorystyczne […]
Polecamy