Styropian ociepleniowy

Budowa
miejsce-poznania
Styropian ociepleniowy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styropian jest powszechnie stosowanym materiałem ociepleniowym, który z chęcią wykorzystujemy w wielu budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Jaki jednak wybrać, kiedy na rynku znajduje się wiele jego rodzajów?

Styropian biały czy grafitowy?

Istnieją dwa najbardziej znane rodzaje styropianu, wykorzystywanego do ociepleń budynków: styropian szary (grafitowy) i styropian biały. Biały styropian to najbardziej podstawowa wersja materiału ociepleniowego, podczas gdy dodatek grafitu sprawia, że szary rodzaj odznacza się lepszymi parametrami cieplnymi. Nie oznacza to jednak, że zawsze wybór szarego styropianu jest najlepszy, ponieważ jego parametry pociągają za sobą także wzrost kosztu. Czasem więc bardziej opłaca się nawet grubsza warstwa białego materiału niż cieńsza szarego. Parametry te jednak należy rozważyć indywidualnie w kontekście konkretnej budowy.

Warto przy tym pamiętać też o prostej zależności: im mniejsza wartość współczynnika przenikalności cieplnej lambda, tym lepsze właściwości izolacyjne ma styropian.

Grubość styropianu

Kolejnym ważnym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę, jest oczywiście grubość styropianu. Zazwyczaj dla domów pasywnych i energooszczędnych, w których wybieramy styropian biały, powinna to być wartość około 20 – 25 cm. Jednak możliwe jest zastosowanie również cieńszych płyt styropianowych, zwłaszcza w przypadku dobrania lepszego pod względem przenikalności cieplnej materiału.

Z tych powodów warto zainteresować się ofertą, jaką ma styropian Poznań, oferujący zarówno biały, jak i grafitowy rodzaj tego materiału ociepleniowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Uszkodzona szybka w telefonie – co zrobić w takiej sytuacji?
Uszkodzona szybka w telefonie – co zrobić w takiej sytuacji?
Nowoczesne telefony to wydatek sięgający nawet kilku tysięcy. Staramy się więc robić wszystko, by zabezpieczyć nasze smartfony przed przykrymi konsekwencjami […]
Polecamy