Najważniejsze parametry dobrego wózka dziecięcego

Trendy i życie
miejsce-poznania
Najważniejsze parametry dobrego wózka dziecięcego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wózka dziecięcego to często ogromny problem dla wielu rodziców. Wynika to z faktu, że na rynku znajdziemy mnóstwo modeli o różnych funkcjach czy estetyce wykonania. Pojazdy te różnią się również pod względem cenowym – w sklepach kupimy zarówno proste wersje za kilkaset złotych, jak i wielofunkcyjne i wielozadaniowe maszyny za kilka tysięcy złotych. Dla wielu osób uniwersalne okazują się być wózki Maxi Cosi, ponieważ spełniają większość potrzeb i wymagań młodych rodziców, a na dodatek nie kosztują fortuny.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania ponad wszystko

Zdecydowanie najważniejszym parametrem, na który trzeba zwracać uwagę w trakcie wyboru wózka dziecięcego, jest oferowany przez niego poziom bezpieczeństwa. Chodzi tutaj zwłaszcza o stelaż – musi on być stabilny, wytrzymały i w pełni sprawny, tak aby po złożeniu całość charakteryzowała się dużą solidnością. Wózek z pewnością nie może się przechylać pod naciskiem ramienia ani pod wpływem powieszonej torby. Duże znaczenie mają także pasy, chroniące malucha przed wypadnięciem i amortyzujące wstrząsy.

Kolejnym wyznacznikiem dobrego wózka dziecięcego jest jego funkcjonalność. Powinien on być przede wszystkim praktyczny, czyli wyposażony w funkcję blokowania przednich kół, odwracane siedzisko, koła obrotowe (dobra zwrotność) i możliwość złożenia stelażu jednym ruchem. Warto postawić na model wielofunkcyjny – w tej kategorii prym wiodą wózki Bebetto. Różne modele tej marki można znaleźć na https://www.smykoland.pl/producent-bebetto,dCg-FQE.html.

Wielu rodziców decyduje się na wersje 2 w 1 lub 3 w 1, wyposażone w gondolę lub dodatkowo jeszcze fotelik samochodowy. Warto podkreślić, że największe znaczenie ma komfort naszego malucha, dlatego wózek musi koniecznie doskonale amortyzować wstrząsy (koła), mieć regulowane oparcie siedziska i zapewniać ochronę przed słońcem (sporej wielkości budka).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wytrzymałe i okazałe stoły – czy dąb będzie idealny?
Wytrzymałe i okazałe stoły – czy dąb będzie idealny?
Wybór stołów na rynku meblarskim jest bardzo szeroki. Mogą być wykonane z prawdziwego drewna, płyt wiórowych lub sklejek, wszystko zależy […]
Polecamy