Podstawowe zasady pielęgnacji trawnika

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Podstawowe zasady pielęgnacji trawnika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Trawnik jest wspaniałą ozdobą całej posesji oraz efektownym tłem dla pozostałych roślin. Aby jednak prezentował się okazale i zdrowo, należy go w odpowiedni sposób pielęgnować, wykonując szereg niezbędnych czynności. Zaliczamy do nich przede wszystkim regularne koszenie, podlewanie i nawożenie. Jeśli zależy nam na kompleksowej pielęgnacji przydomowej powierzchni trawiastej, możemy skorzystać z usług tej firmy: http://www.zieloneimperium.eu.

Systematyczność to warunek konieczny

Kluczową zasadą pielęgnacji trawnika jest jego koszenie za pomocą kosiarki ręcznej, elektrycznej bądź benzynowej. Źdźbła powinny być regularnie skracane o około 1-1,5 cm do maksymalnej wysokości od 3 do 6 cm. Ponadto nie obejdzie się bez nawożenia, zapewniającego trawie optymalny wzrost. Należy to robić z użyciem nawozu zawierającego dużo potasu i niewiele azotu. Trzecim ważnym elementem jest poranne i wieczorne podlewanie trawnika. Dla zwiększenia wygody można wykorzystać zraszacze przenośne, ewentualnie system nawadniania z czujnikiem wilgotności. Pozostałe niezbędne czynności to m.in. wertykulacja, wałowanie i odchwaszczanie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinno być wyposażone miejsce pracy w zakładzie chemicznym?
Jak powinno być wyposażone miejsce pracy w zakładzie chemicznym?
Zakład chemiczny charakteryzuje się wieloma zagrożeniami dla pracownika ze strony substancji, jakie są przez niego używane i produkowane. Mieszaniny stanowią […]
Polecamy