Szukanie skarbów detektorem metali – co można znaleźć?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Szukanie skarbów detektorem metali – co można znaleźć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Detektory metali to nowoczesne sprzęty wykorzystywane powszechnie przez osoby szukające różnych wartościowych przedmiotów. Standardowy model składa się z cewki wysyłającej fale elektromagnetyczne, panelu sterowania, baterii zasilającej oraz sztycy stanowiącej podstawę całej konstrukcji. Znalezienie pożądanego obiektu jest sygnalizowane poprzez głośny dźwięk, ewentualnie drganie igły na wskaźniku. W większości przypadków eksploatacja omawianego urządzenia wymaga zezwolenia. 

Zajęcie opłacalne, ale dla wytrwałych

Posługując się detektorem metali, można z powodzeniem znaleźć rozmaite przedmioty zlokalizowane bezpośrednio pod ziemią. Mowa tutaj w szczególności o starych monetach (pochodzących zarówno z PRL-u, jak z dawnych wieków), biżuterii (w postaci naszyjników, pierścionków, kolczyków czy bransoletek), nakrętkach aluminiowych, akcesoriach wędkarskich, narzędziach do majsterkowania, urządzeniach elektronicznych wyposażonych w komponenty metalowe, odznakach wojskowych, pociskach strzelniczych, oporządzeniu militarnym, broni białej, dewocjonaliach oraz obiektach o znaczeniu archeologicznym. Wszelkie znaleziska sprzed XIX wieku trzeba koniecznie zgłosić Wojewódzkiemu Urzędowi Ochrony Zabytków. Dodajmy, że poszukiwanie skarbów z życiem detektora najlepiej przeprowadzać na plażach, w pobliżu placów targowych i na terenach o bogatej historii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra firma ochroniarska – Jakie usługi powinna oferować?
Dobra firma ochroniarska – Jakie usługi powinna oferować?
Nie jest łatwo znaleźć dobrą firmę ochroniarską, ponieważ rynek jest pełen różnych firm, które oferują różnorodne usługi. Jednak powinieneś wiedzieć, […]
Polecamy