Ziołowe herbaty na problemy trawienne

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Ziołowe herbaty na problemy trawienne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z pewnością, każdy z nas przynajmniej raz, doświadczył problemów trawiennych. Święta czy rodzinne imprezy bardzo często obfitują w ciężkostrawne, tłuste posiłki i kończą się nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony naszego żołądka lub jelit. Z tego artykułu dowiesz się jak walczyć z problemami trawiennymi stosując ziołowe herbaty!

Mięta pieprzowa

Jest to najpopularniejsze roślina zalecana w przypadku wszelakich nudności czy też niestrawności żołądka. Swoje właściwości zawdzięcza mentolowi oraz salicylanowi metylu, które współdziałając, wpływają korzystnie na nasz układ pokarmowy, łagodząc wszelkie dolegliwości. Ponadto, badania wykazały, że olejki eteryczne zawarte w mięcie pieprzowej wykazują również działanie uspokajające. Należy pamiętać o tym, by wypijane herbaty ziołowe były dobrej jakości, dlatego też warto zapoznać się z szeroką ofertą dostępną na przykład na tej stronie internetowej: https://zielarnia24.pl/herbaty,205.html.

Rumianek

To roślina o wszechstronnym działaniu na organizm człowieka. Szczególnie cenione są jego właściwości relaksujące. To właśnie dzięki nim, korzystnie wpływa na nasz układ trawienny. Rumianek powoduje bowiem, rozkurczanie mięśni gładkich jelit, co przyczynia się bezpośrednio do ułatwienia całego procesu przetwarzania spożytych pokarmów.

Pozostałe zioła

Mięta oraz rumianek to jedne z najpopularniejszych herbat ziołowych stosowanych w przypadku problemów trawiennych. Nie sposób jednak, nie wspomnieć także o roślinach takich jak:

– koper włoski – pomocny w walce ze wzdęciami oraz kolkami,

– babka płesznik – wspomaga regulację pracy jelit,

– ostropest plamisty – wspomaga pracę wątroby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo zadbać o sprawność motocyklu?
Jak prawidłowo zadbać o sprawność motocyklu?
Motocykl, tak jak każdy inny pojazd mechaniczny, wymaga regularnych kontroli przeprowadzanych przez specjalistę. Poza narzuconym przez ustawodawcę przeglądem rejestracyjnym raz […]
Polecamy