Bezpieczne ogumienie samochodu czyli jakie?

Technologie
miejsce-poznania
Bezpieczne ogumienie samochodu czyli jakie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony to jeden z elementów samochodu, który ma bezpośredni kontakt z powierzchnią drogi i to na nim opiera się cały ciężar auta. Ogumienie odpowiada między innymi za prowadzenie, napędzanie i przyczepność samochodu, a także przenoszenie momentu obrotowego na drogę. Powierzchnia styku ogumienia i jezdni wynosi zaledwie tyle, co kartka A4. Pokazuje to, jak wymagające zadanie stoi przed tą częścią wyposażenia auta. W jaki sposób zatem opony wpływają na bezpieczeństwo jazdy? Jakie parametry je zapewniają?

Jakość ma znaczenie

O bezpieczeństwie opon świadczy między innymi mieszanka, z której jest wykonana, a także rodzaj bieżnika. Kolejnym czynnikiem jest ciśnienie w oponach. Producenci, przed wprowadzeniem pojazdu do sprzedaży, przeprowadzają testy opon z różnym ciśnieniem. Dzięki temu można określić optymalny jego poziom,  pozwalający na bezpieczną jazdę. Właściciel pojazdu powinien dbać o prawidłową jego wartość, ponieważ nieprawidłowe- przyspiesza zużycie ogumienia. Co więcej, niski poziom ciśnienia zwiększa opory toczenia i spalanie paliwa. Z kolei wysokie powoduje, że opona staje się twarda, zmniejsza przyczepność, a tym samym zwiększa podatność na uszkodzenia mechaniczne. Bezpieczne ogumienie to również takie, które dopasowane jest do konkretnego modelu samochodu. Wybierając odpowiedni produkt, należy korzystać ze sprawdzonych usług, które oferuje między innymi Fulda opony z tej firmy cechują się doskonałą jakością i zapewniają jazdę w komfortowych warunkach, bez obaw o jakiekolwiek usterki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można zadbać o większą higienę i zdrowie w miejscach publicznych?
Jakimi sposobami można zadbać o większą higienę i zdrowie w miejscach publicznych?
Miejsca publiczne takie jak dworce, galerie handlowe, lotniska czy urzędy każdego dnia odwiedza niezliczona rzesza ludzi. Ostatnie miesiące pokazały jak […]
Polecamy