Czy trening personalny bez odpowiedniej diety przyniesie efekty?

Chcąc cieszyć się szczupłą sylwetką, często wybieramy treningi personalne. Czy mogą być one jednak same w sobie gwarancją sukcesu? I co z dietą? Sprawdźmy to, zanim rozpoczniemy przygodę z aktywnym stylem życia.

Efekty zależą od podejścia i motywacji

Trening personalny, to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną szybko zobaczyć wymarzone efekty, a także chcą nauczyć się prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Dobrze dobrany trening powinien bowiem uwzględniać m.in.: stopień zaawansowania danej osoby, jej możliwości fizyczne, wiek oraz cel, jaki chce osiągnąć. Samodzielne ułożenie planu nie będzie tak efektywne, jak też jest mocno ryzykowne – niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą szybko przyczynić się do poważnych kontuzji. Trening personalny musi uwzględniać także sposób odżywiania się danej osoby. Dobra wiadomość jest więc taka, że efekty będą widoczne nawet, jeśli nie zmieniasz swojego sposobu odżywiania (będą one jednak na pewno mniejsze niż gdyby towarzyszyła im odpowiednia dieta). Trener powinien jednak doradzić, jakiego rodzaju produkty są wskazane podczas treningów. I tutaj najważniejsze jest Twoje podejście – jeśli ufasz swojemu trenerowi i posiadasz odpowiednią motywację, na pewno będziesz słuchał jego wskazówek.

Dieta i sport powinny iść w parze

Intensywny wysiłek fizyczny (a jest on nieunikniony podczas treningów personalnych) wymaga dostarczenia organizmowi wysokiej jakości składników odżywczych. Białko, które stanowi podstawowy budulec mięśni, sprawi, że efekty będą bardziej spektakularne, a masa mięśniowa będzie szybko się rozrastać – tłuszczowa, z kolei zmniejszać. Węglowodany podniosą poziom energii, przez co będziesz mieć znacznie więcej sił i energii podczas ćwiczeń. Nie można też zapominać o witaminach i minerałach, odpowiedzialnych za zdrowie i samopoczucie. Taka dieta powinna być dobrana do rodzaju treningów, najlepiej więc wybierać trenerów, którzy posiadają w swojej ofercie także konsultacje dietetyczne. Jest to chociażby trenerka personalna dostępna na stronie http://agnieszkaurbaniak.com.pl, która udziela również porad w formie on-line. Wówczas można być pewnym, że jesteśmy w dobrych rękach i szybko osiągniemy założone cele.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


14 − 12 =