Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak urządzić pokój dla nastolatka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja pokoju dla nastolatka nie jest prostą sprawą. Urządzając to pomieszczenie warto skonsultować się z dzieckiem, aby mogło podkreślać jego osobowość i odrębność. Podpowiadamy na co trzeba zwrócić uwagę wykańczając pokój młodzieżowy.

Przestrzeń życiowa

Nastolatek potrzebuje więcej autonomii od małego dziecka, a co za tym idzie przestrzeni, dzięki której będzie czuł się swobodnie. Pomieszczenie nie powinno być zagracone, co ograniczałoby kreatywność i rozpraszałoby nastolatka. Warto zatem wyposażyć pokój młodzieżowy w jak największą liczbę szuflad i regałów i szafek, w które pomieszczą książki, ciuchy  i osobiste drobiazgi dziecka. Dobrym pomysłem są także mobilne kontenery, dzięki którym będzie można zachować porządek w pomieszczeniu.

Wyznaczenie stref

Aranżując pokój nastolatka należy wyznaczyć mu strefy do nauki, relaksu i wypoczynku. Warto postawić na wielofunkcyjne biurko z krzesłem dopasowanym do gabarytów dziecka, co pozwoli mu na kształcenie się w komfortowych warunkach. Strefa do nauki powinna znajdować się niedaleko źródła światła dziennego. Ważnym aspektem jest też sztuczne oświetlenie. Dobrym wyborem będą żyrandole do pokoju młodzieżowego, których wybór powinno się skonsultować z dzieckiem. Odpowiednio dopasowane będą podkreślały charakter pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Sporty walki to starcia kontaktowe, dlatego osoby ćwiczące są narażone na kontuzje. Oczywiście zachowanie rozsądku i odpowiednich środków ostrożności chroni […]
Polecamy