Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak urządzić pokój dla nastolatka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja pokoju dla nastolatka nie jest prostą sprawą. Urządzając to pomieszczenie warto skonsultować się z dzieckiem, aby mogło podkreślać jego osobowość i odrębność. Podpowiadamy na co trzeba zwrócić uwagę wykańczając pokój młodzieżowy.

Przestrzeń życiowa

Nastolatek potrzebuje więcej autonomii od małego dziecka, a co za tym idzie przestrzeni, dzięki której będzie czuł się swobodnie. Pomieszczenie nie powinno być zagracone, co ograniczałoby kreatywność i rozpraszałoby nastolatka. Warto zatem wyposażyć pokój młodzieżowy w jak największą liczbę szuflad i regałów i szafek, w które pomieszczą książki, ciuchy  i osobiste drobiazgi dziecka. Dobrym pomysłem są także mobilne kontenery, dzięki którym będzie można zachować porządek w pomieszczeniu.

Wyznaczenie stref

Aranżując pokój nastolatka należy wyznaczyć mu strefy do nauki, relaksu i wypoczynku. Warto postawić na wielofunkcyjne biurko z krzesłem dopasowanym do gabarytów dziecka, co pozwoli mu na kształcenie się w komfortowych warunkach. Strefa do nauki powinna znajdować się niedaleko źródła światła dziennego. Ważnym aspektem jest też sztuczne oświetlenie. Dobrym wyborem będą żyrandole do pokoju młodzieżowego, których wybór powinno się skonsultować z dzieckiem. Odpowiednio dopasowane będą podkreślały charakter pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie znaleźć dobry agregat?
Gdzie znaleźć dobry agregat?
Agregat prądotwórczy – kupić, czy wynająć? Agregat prądotwórczy to silnik spalinowy, którego zadaniem jest zamiana płynnego paliwa w energię elektryczną. […]
Polecamy