Czym są podziemne zbiorniki na deszczówkę?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Czym są podziemne zbiorniki na deszczówkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową są doskonałą alternatywą dla zbiorników naziemnych. Są one budowane poniżej poziomu gruntu, co pozwala zaoszczędzić miejsce i zapewnia większe bezpieczeństwo zaopatrzenia w wodę.

Z czego są zbudowane?

Zbiornik podziemny jest zbudowany ze zbrojonego betonu z wysokiej jakości powłoką epoksydową. Zbiornik jest następnie zakopywany na podwórku lub w ogrodzie, całkowicie poza zasięgiem wzroku. Zaopatrzenie w wodę może być podłączone do zbiornika za pomocą rury lub węża w celu łatwego połączenia z istniejącymi systemami hydraulicznymi.

Do jakich domów pasują?

Podziemne zbiorniki na wodę deszczową są idealne dla domów, w których brakuje miejsca na zbiornik naziemny ze względu na ograniczenia na terenie posesji lub gdzie jest ograniczona przestrzeń ogrodowa lub brak miejsca na zbiornik zewnętrzny. Zbiorniki podziemne są również korzystne w obszarach, które doświadczają trudnych warunków pogodowych, takich jak cyklony lub powodzie, gdzie zbiorniki naziemne mogą zostać uszkodzone przez silne wiatry lub wody powodziowe. Podziemne zbiorniki na wodę deszczową mogą być instalowane pod ziemią w każdym rejonie i są odpowiednie dla wszystkich typów domów, w tym nieruchomości wiejskich, domów miejskich i mieszkań. Poszukując odpowiedniego zbiornika na deszczówkę, można z powodzeniem skorzystać ze strony http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne.

Zalety

Zaletą zbiornika podziemnego jest to, że może on być zainstalowany w dowolnym miejscu na Twojej posesji i ukryty przed wzrokiem. Oznacza to, że można zainstalować zbiornik podziemny w miejscu, które nie byłoby odpowiednie dla zbiornika naziemnego, np. pod domem lub w małej przestrzeni między budynkami. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakimi kwestiami wiąże się posiadanie podłogi wykonanej z paneli?
Z jakimi kwestiami wiąże się posiadanie podłogi wykonanej z paneli?
Podłoga laminowana wykonana jest z cienkiej warstwy drewna, często o grubości około 1/4 cala. Jest ona sklejona z warstwami papieru […]
Polecamy