Czym i jak malować drewno?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Czym i jak malować drewno?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno to jeden z najszlachetniejszych i jednocześnie najpiękniejszych materiałów wykorzystywanych powszechnie w branży budowlanej. Służy przede wszystkim do wykańczania podłóg oraz tworzenia atrakcyjnych konstrukcji meblowych (stoły, krzesła, szafy, łóżka itp.). Aby przez długi czas zachowało swój niepowtarzalny charakter, powinno zostać pomalowane odpowiednim preparatem o właściwościach konserwujących. Najlepiej nadaje się do tego celu lakierobejca, olej i specjalna farba olejna. 

Garść przydatnych wskazówek 

Malowanie powierzchni drewnianych jest konieczne nie tylko po to, aby osiągnąć efekt dekoracyjny, ale także stworzyć trwałą powłokę chroniącą materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi i rozwojem szkodliwych dla ludzkiego zdrowia pleśni. Podstawową kategorią polecanych produktów stanowią w tym przypadku nowoczesne farby olejne do drewna o średnim stopniu krycia, które subtelnie akcentują rysunek słojów, a dodatkowo skutecznie zabezpieczają dany obiekt przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i zarysowaniami. Można zdecydować się na dowolny kolor – brązowy, czarny, biały, czerwony, a nawet zielony czy żółty.

Oprócz tego z pewnością warto konserwować drewno za pomocą lakierobejcy tworzącej na nim półtransparentą powłokę oraz oleju wzmacniającego strukturę wewnętrzną i dodającego ciekawego efektu wizualnego. Jeśli zaś chodzi o wskazówki dotyczącego samego malowania, to należy koniecznie pamiętać o następujących kwestiach:

– dokładnym wyczyszczeniu powierzchni i usunięciu starych powłok 

– wyrównaniu ewentualnych rys i uzupełnieniu wszelkich ubytków (najlepiej szpachłowką)

– nałożeniu równomiernej warstwy farby lub innego preparatu, a następnie zmatowieniu jej drobnoziarnistym papierem 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakiej kolorystyce dobrać ozdoby weselne?
W jakiej kolorystyce dobrać ozdoby weselne?
Dekoracja sali weselnej to spore wyzwanie. W końcu całość powinna prezentować się atrakcyjnie i jednocześnie spójnie, a także współgrać z […]
Polecamy