Jak dopasować właściwe oświetlenie do rodzaju wnętrza i jego przeznaczenia?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak dopasować właściwe oświetlenie do rodzaju wnętrza i jego przeznaczenia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie to jeden z podstawowych elementów, który dopełnia daną przestrzeń, ale również umożliwia jej wygodne używanie po zmroku. Zarówno wielkość lamp, czy żyrandoli, jak też ich design mają spore znaczenie dla poszczególnych pokoi. Oświetlenie powinno być dopasowane tak samo stylistycznie, jak też wielkościowo. Zbyt intensywne światło może oślepiać, jego niewielka ilość natomiast powodować zbytnie zaciemnienie w części pomieszczenia. Jak odpowiednio dobrać światło do wnętrza?

Wybór oświetlenia do pomieszczeń

Podstawowym kryterium jest oczywiście charakter pomieszczenia, czyli jego docelowego przeznaczenie. To istotne przede wszystkim w przypadku łazienek, gdzie występuje duża ilość wody, jak też wilgoć. Dlatego lampy tam montowane muszą posiadać odpowiednią wodoszczelność, co przekłada się na bezpieczne i wygodne użytkowanie tego pomieszczenia. Warto także rozważyć zastosowanie dodatkowych świateł punktowych, które można umieścić na przykład nad lustrem, by ułatwić korzystanie z tego miejsca. Przestrzenie bardziej prestiżowe, czy reprezentatywne można uzupełnić elementami dekoracyjnymi, które jednocześnie spełnią swoją praktyczną funkcję. Dlatego kinkiety z kryształkami to propozycja, które doskonale skomponuje się z klasycznym salonem. Świetnie podkreśli jego charakter, jak też zapewni odpowiednią ilość światła. Tego typu lampę można wykorzystać także w sypialni, którą zaprojektowano w stylu hotelowym. W przypadku kuchni najlepiej postawić na więcej źródeł światła i prostsze formy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest kancelaria prawna?
Czym jest kancelaria prawna?
Kancelaria prawna to organizacja prawników, którzy zajmują się praktyką prawniczą. Termin „firma” jest używany do określenia podmiotu gospodarczego, który zatrudnia […]
Polecamy