Metody za pomocą których realizuje się osuszanie budynków

Budowa
miejsce-poznania
Metody za pomocą których realizuje się osuszanie budynków
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawilgocone budynki narażone są na szybsze zużycie wskutek destrukcyjnego działania wody. W wilgotnych murach może dojść również do rozwoju pleśni i grzybów. Coraz więcej firm działających na rynku oferuje swym klientom usługi polegające na osuszaniu budynków. Do tego celu wykorzystuje się różne metody.

Zastosowanie nagrzewnic i innych urządzeń

Najprostsza metoda polega na zastosowaniu elektrycznych bądź gazowych nagrzewnic. Stopniowe ogrzewanie murów powoduje odparowanie wilgoci. Decydując się na tę technikę, należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji. Warto też wiedzieć, że zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do pękania tynków. Do osuszania budynków wykorzystuje się również metody kondensacyjne i adsorpcyjne. W pierwszym przypadku wilgoć jest skraplana w parowniku i odprowadzona do zbiornika, w drugim wykorzystuje się preparaty absorbujące wilgoć.

Osuszanie budynków metodą iniekcji

Jedną z najskuteczniejszych metod osuszania budynków jest iniekcja. Szczegółowe informacje temat tej techniki dostępne są na witrynie https://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-katowice/. Iniekcja może być z powodzeniem stosowana zarówno w przypadku starych, jak i nowych konstrukcji. Znakomicie sprawdza się w sytuacji, gdy do zawilgocenia murów doszło przez nieodpowiednio zaizolowane fundamenty. Istota tej metody polega na wywierceniu otworów w murze i wstrzyknięciu w niego odpowiednio przygotowanego preparatu, który w kontakcie z wodą ulega krystalizacji, tworząc barierę chroniącą przed dalszym podciąganiem wody. Po odparowaniu wilgoci otwory należy wypełnić zaprawą uszczelniającą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych
Najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych
Regały magazynowe to system półek, które są używane w magazynach do przechowywania przedmiotów. Są one zazwyczaj wykonane z metalu lub […]
Polecamy