Odzież ratownicza – jako jeden z kluczowych elementów każdych służb

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Odzież ratownicza – jako jeden z kluczowych elementów każdych służb
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ratownicy medyczni, czy strażacy to osoby wykonujący niezwykle odpowiedzialne i trudne zawody. Wiele godzin spędzają na ćwiczeniach, doszkalaniu się i samej służbie. Ich cechą charakterystyczną są stroje, dzięki którym nikt nie ma wątpliwości, kim jest dana osoba. Najważniejszym zadaniem tej garderoby jest ochrona. Musi pozwalać na komfortowe wykonywanie obowiązków niezależne od warunków atmosferycznych, czy środowiskowych. Powinna być też dobrze widoczna już z odległości i to nawet w nocy.

Z czego się składa?

Jeśli chodzi o strażaków, muszą oni mieć specjalne kombinezony, które zabezpieczają przed płomieniami i gorącem. Takie ubrania do zadań specjalnych muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, ponieważ w grę wchodzi ludzkie życie. Poza strojami, w które ubrani są do akcji, posiadają też wygodną funkcjonalną odzież, w której ćwiczą, a nawet biorą udział w różnych wydarzeniach. Każdy z nich powinien mieć między innymi koszulkę polo, polar strażacki PSP, czy elegancką koszulę i krawat, które założą na ważne uroczystości. Przyszywa się na nie odpowiednie naszywki, które informują o stanowisku.

Ratownicy medyczni noszą przede wszystkim wygodne koszulki i bluzy oraz charakterystyczne spodnie i kurtki, które posiadają rzucające się w oczy kolory, takie jak czerwień, czy pomarańcz. Ważne są także wszelkie elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność.

Z czego wykonuje się odzież ratowniczą?

Ponieważ służby ratownicze w swoich strojach spędzają długie godziny, wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe ubranie powinno być wykonane z przewiewnych materiałów. Odzież zewnętrzna ma dawać ochronę zarówno przed deszczem, śniegiem, jak i zimnem. Musi więc być nieprzemakalna. Aktualnie tego typu garderoba jest dostępna w różnych wariantach, jest też nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobre kierunki na narty w Alpy
Dobre kierunki na narty w Alpy
Zima to najodpowiedniejszy moment do tego, aby pomyśleć o wyjeździe na narty. Na stoku nie brakuje dobrej zabawy, a czasami […]
Polecamy