Jakimi sposobami motywować siebie do działania w każdy dzień?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jakimi sposobami motywować siebie do działania w każdy dzień?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno jest czasami zmobilizować się do działania. Szczególnie jeśli przed nami ciężki dzień, a czekające nas zadania nie są zbyt ekscytujące. Czasami mogą być to trudne wyzwania zawodowe, konieczność przerobienia materiału na nieubłaganie zbliżający się egzamin lub obowiązki domowe, za którymi nie przepadamy. Jeżeli czekające nas działania prowadzą do ważnego dla nas celu, pomyślenie o nim może okazać się dobrą motywacją. Jeśli to zawodzi, doskonale może sprawdzić się także wyznaczenie sobie jakiejś niewielkiej, ale dla nas atrakcyjnej nagrody. Ale to nie jedyne sposoby na motywację każdego dnia.

Motywujące listy zadań

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się rozrysowywane osobiście kalendarze i planery oraz umieszczane w nich list to do, czy listy zadań do zrobienia. Do zaprojektowania takiego planera doskonale jest wybrać notes personalizowany, który swoją okładką będzie wywoływał w nas pozytywne emocje. Składając zamówienie w sklepie internetowym, możemy poprosić o umieszczenie na niej ważnego dla nas cytatu lub zdjęcia. W ten sposób nie tylko planowanie, lecz także realizacja tych planów staną się przyjemniejsze. Listy zadań do wykonania, choć na początku nie brzmią zachęcająco, są doskonałym trikiem na oszukanie naszego mózgu i zwiększenie motywacji. Wyzwania, których wizja nas przytłacza, warto rozbić na mniejsze etapy wyglądające znacznie przystępniej. Oznaczenie realizacji każdego z nich doda energii przed przystąpieniem do kolejnego. Listę warto także uzupełnić o proste czynności, wykonywane każdego dnia. Będzie ona dłuższa, ale wykreślanie każdego zrealizowanego zadania poprawi nam nastrój i zmotywuje do dalszego działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak usprawnić działanie dużego sklepu spożywczego?
Jak usprawnić działanie dużego sklepu spożywczego?
Prowadzenie dużego sklepu spożywczego to duże wyzwanie. Trudności piętrzą się na każdym kroku, od kwestii związanych z magazynowaniem towaru po […]
Polecamy