Najciekawsze kawy świata

Trendy i życie
miejsce-poznania
Najciekawsze kawy świata
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wyobraża sobie przeżycia dnia bez kawy. Ten czarny płyn jest jednym z najstarszych znanych napojów na świecie. Jak wyglądają najciekawsze kawy świata i gdzie można ich spróbować?

Kawy świata – zaskocz swoje podniebienie

Kopi Luwak
O tej kawie słyszał zapewne każdy fan aromatycznego, czarnego napoju. Pozyskuje się ją w bardzo nietypowy sposób. Nasiona kawowców rosnące w Indonezji, zjadane są przez małe drapieżniki, zwane lokalnie Luwakami. Układ pokarmowy tego małego zwierzątka nie trawi jednak nasion i wydala je, lekko tylko naruszając ich strukturę.

Nadtrawione ziarna kawy odzyskuje się z odchodów i przerabia na kawę. Ziarna, które przejdą przez układ pokarmowy luwaka charakteryzują się delikatnym, łagodnym aromatem. Kopi Luwak to najdroższa kawa na świecie.

Esmeralda Special
Esmeralda Special to kawa z gatunku Gesha, która jest uprawiana tylko w jednym miejscu na świcie – w Panamie na plantacji Hacienda La Esmeralda. Charakteryzuje się intensywnym kwiatowo-owocowym smakiem i aromatem.

Niestety sprzedawana jest tylko raz do roku. Esmeralda jest najbardziej utytułowaną kawą na świecie – zdobyła najwięcej nagród i wyróżnień w konkursach na najlepszą kawę na świecie.

Fazenda Santa Ines
Kawa pochodzi z środkowowschodniego stanu Brazylii. Jej niesamowitość polega na tym, że w trakcie hodowli nie wykorzystuje się żadnych nawozów ani mechanicznych narzędzi. Zarówno pielęgnacja jak i hodowla odbywa się całkowicie ręcznie. Charakteryzuje się delikatnym smakiem jagód i karmelu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa rozrusznik w samochodzie?
Jak działa rozrusznik w samochodzie?
Rozrusznik to jeden z istotnych elementów pojazdów mechanicznych. Składa się z silnika elektrycznego oraz zębatki, która wprawia w ruch koło […]
Polecamy