Czy złomowanie samochodu jest opłacalne?

Technologie
miejsce-poznania
Czy złomowanie samochodu jest opłacalne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Auto jest nie tylko znakomitym środkiem transportu ale w wielu przypadkach – przedmiotem pasji. Faktem jest jednak, że samochody z biegiem czasu się psują i często ich naprawy nie są najzwyczajniej w świecie opłacalne. Zdarzyć może się również, że wskutek wypadku samochodowego, nasz pojazd jest uszkodzony w sposób, który nie pozwala na jego dalsze użytkowanie. W sytuacjach takich jedną z alternatyw jest złomowanie samochodu – które pozwoli nam na pozbycie się auta. Czy złomowanie samochodu jest jednak opłacalne?

Czy złomowanie samochodu jest opłacalne?

Złomowanie jest jednym z prostszych i szybszych sposobów na utylizację pojazdu, który z różnych względów nie jest zdatny do bezpiecznej jazdy. Jest to ekologiczny sposób na pozbycie się niesprawnego auta – złomowanie jest znacznie bezpieczniejsze dla środowiska niżeli rdza, która oddziałuje na środowisko. Mimo, że jeszcze kilkanaście lat temu wprowadzona została opłata recyklingowa, którą musiał uiścić każdy z posiadaczy samochodów, który chciał zezłomować auto – kwota ta wynosiła aż 500 złotych – jednak już w roku 2015 zniesiono rozporządzeniem mówiącym o tym, że posiadacz auta nie ponosi żadnej opłaty związanej z demontażem samochodu. Faktem jest bowiem, że nielegalne jest w dalszym ciągu sprzedawanie poszczególnych części samochodowych na skup złomu – jest to bowiem bardzo dobry sposób na biznes, aczkolwiek nie było to w ogóle opłacalne dla miejsc, które zajmowały się profesjonalnym złomowaniem aut. Chcąc oddać swój samochód na złom powinniśmy pamiętać nie tylko o tym, żeby myśleć o własnym zysku ale przede wszystkim – o naszym środowisku.
Artykuł napisany we współpracy z skupem Auto Kurek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapobiegać próchnicy?
Jak zapobiegać próchnicy?
Próchnica jest najczęstszą chorobą przewlekłą wśród dzieci i dorosłych. Wywołują ją bakterie, które żyją w jamie ustnej. Jak rozpoznać próchnicę? […]
Polecamy