Kiedy zakłada się koronę na zęba?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Kiedy zakłada się koronę na zęba?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korona zębowa stosowana w stomatologii okazuje się być wspaniałym rozwiązaniem dla wielu pacjentów od momentu jej wynalezienia. Jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego stosowanego w kilku rodzajach problemów z uzębieniem. Jest rozwiązaniem chętnie proponowanym przez dentystów ze względu na jej zadowalającą trwałość i ilość zastosowań. Często wybierają ją również sami pacjenci biorąc pod uwagę fakt, że jej zakładanie przebiega bezboleśnie.  

Wskazania do założenia korony zębowej

Jeśli chodzi o zakładanie korony stomatologia w Poznaniu oferuje kompleksowe usługi zakładania koron zębowych w każdym przypadku, kiedy będzie to konieczne. Takie uzupełnienie stosuje się przede wszystkim w momencie, gdy naturalny ząb uległ zniszczeniu na przykład w wyniku próchnicy lub innego stanu chorobowego, a także, gdy został uszkodzony w wyniku złamania. Nakłada się ją na specjalnie wcześniej przygotowany do tego ząb – polega to na jego oczyszczeniu i specjalnym oszlifowaniu, tak aby nałożenie korony i jej właściwe utrzymanie było możliwe. 

Koronę cyrkonową zakłada się również, kiedy dany ząb ma nieestetyczne przebarwienia, które mogą stanowić pozostałości po leczeniu lub na zęby, które wyglądają niewłaściwie z innych powodów choćby ze względów starości lub innych, przebytych przez nie zabiegów. To doskonała alternatywa również dla zębów zniekształconych genetycznie oraz bardzo osłabionych – korona zębowa odtwarzając zdrowy ząb fantastycznie go wzmacnia i sprawia, że nie wyróżnia się na tle innych zębów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakich błędów unikać, urządzając kuchnię?
Jakich błędów unikać, urządzając kuchnię?
Urządzanie kuchni w domu lub mieszkaniu nie należy do najłatwiejszych czynności. Musi to być bowiem miejsce z jednej strony w […]
Polecamy