Rower na długą wyprawę – jaki model wybrać?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Rower na długą wyprawę – jaki model wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla sporej grupy mężczyzn długie, wielodniowe wyprawy rowerowe są ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Na rynku znajdziemy wiele rowerów idealnie nadających się do tego rodzaju aktywności, ale tak naprawdę tylko kilka modeli w pełni zaspokoi nasze oczekiwania. Warto zainteresować się w szczególności rowerami turystycznymi męskimi. Gwarantują one bowiem ponadprzeciętną wygodę, a na dodatek posiadają w swojej konstrukcji mnóstwo przydatnych rozwiązań. 

Dużo zależy od indywidualnych potrzeb

W sytuacji, gdy wybieramy się w długą podróż utwardzoną trasą (głównie asfaltem), najlepiej będzie zdecydować się na rower szosowy, wyposażony w lekkie koła, komfortową w trzymaniu kierownicę oraz stosunkowo twarde przełożenia. Pozwoli on bez problemu przejechać w ciągu dnia nawet do 150 km, zwłaszcza jeśli zminimalizujemy ekwipunek. Drugim polecanym modelem jest rower trekkingowy, idealnie nadający się do jazdy zarówno po nawierzchniach twardych, jak i miękkich (piasek, błoto itp.).

Posiada on w konstrukcji wiele ciekawych udogodnień w postaci choćby błotników, bagażnika, oświetlenia dynamo oraz szerokich kół. Jego jedyną poważną wadą jest spora waga, która powoduje, że jazda wymaga nieco więcej wysiłku. Godne rozważenia są również sportowe rowery crossowe, charakteryzujące się ponadprzeciętną wytrzymałością, lekkością i możliwością rozbudowania o dodatkowe komponenty. Warto jeszcze pomyśleć o rowerach górskich, z tym jednak zastrzeżeniem, że przed wybraniem się w długą podróż należy dokonać wymiany siodełka na szersze i bardziej miękkie oraz kół na 28 lub 29 calowe. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakiego drewna buduje się tarasy?
Z jakiego drewna buduje się tarasy?
Tarasy wykonane z drewna cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że są niezwykle praktyczne i […]
Polecamy