Kreatyna – jakie korzyści oferuje?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Kreatyna – jakie korzyści oferuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów na świecie. Jest to azotowy kwas organiczny, który pomaga dostarczyć energię do wszystkich komórek w organizmie. Jest to szczególnie ważne dla sportowców i osób, które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową. Kreatyna jest produkowana naturalnie w wątrobie, nerkach i trzustce z aminokwasów – glicyny, argininy i metioniny.

W czym pomaga kreatyna?

Kreatyna jest stosowana w celu poprawy masy mięśniowej, siły i wydajności. Wykazano, że poprawia wytrzymałość podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności i może pomóc ludziom podnosić większe ciężary przez dłuższy czas. Może mieć również działanie ochronne przed chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona.

Kreatyna jest dostępna w różnych formach, w tym monohydrat kreatyny, ester etylowy kreatyny i mikronizowana kreatyna. Najpopularniejszą formą jest monohydrat kreatyny, który można kupić w każdym sklepie z suplementami lub online.

Ile kreatyny możesz brać?

Zalecana dzienna dawka kreatyny to 5 gramów dziennie. Jednak ta liczba jest tylko sugestią i nie ma powodu, dla którego nie możesz wziąć więcej niż zalecana ilość. W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że przyjmowanie do 20 gramów dziennie może zwiększyć masę mięśniową o 10 procent lub więcej.

Jak długo trwa działanie kreatyny?

Nie ma określonych ram czasowych, w których można oczekiwać, że zobaczysz wyniki z kreatyny. Jednak niektórzy ludzie zauważyli wzrost masy mięśniowej w ciągu pierwszych kilku tygodni od jej zażycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest kancelaria prawna?
Czym jest kancelaria prawna?
Kancelaria prawna to organizacja prawników, którzy zajmują się praktyką prawniczą. Termin „firma” jest używany do określenia podmiotu gospodarczego, który zatrudnia […]
Polecamy