Kreatyna – jakie korzyści oferuje?

Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów na świecie. Jest to azotowy kwas organiczny, który pomaga dostarczyć energię do wszystkich komórek w organizmie. Jest to szczególnie ważne dla sportowców i osób, które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową. Kreatyna jest produkowana naturalnie w wątrobie, nerkach i trzustce z aminokwasów – glicyny, argininy i metioniny.

W czym pomaga kreatyna?

Kreatyna jest stosowana w celu poprawy masy mięśniowej, siły i wydajności. Wykazano, że poprawia wytrzymałość podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności i może pomóc ludziom podnosić większe ciężary przez dłuższy czas. Może mieć również działanie ochronne przed chorobami neurologicznymi, takimi jak choroba Parkinsona.

Kreatyna jest dostępna w różnych formach, w tym monohydrat kreatyny, ester etylowy kreatyny i mikronizowana kreatyna. Najpopularniejszą formą jest monohydrat kreatyny, który można kupić w każdym sklepie z suplementami lub online.

Ile kreatyny możesz brać?

Zalecana dzienna dawka kreatyny to 5 gramów dziennie. Jednak ta liczba jest tylko sugestią i nie ma powodu, dla którego nie możesz wziąć więcej niż zalecana ilość. W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że przyjmowanie do 20 gramów dziennie może zwiększyć masę mięśniową o 10 procent lub więcej.

Jak długo trwa działanie kreatyny?

Nie ma określonych ram czasowych, w których można oczekiwać, że zobaczysz wyniki z kreatyny. Jednak niektórzy ludzie zauważyli wzrost masy mięśniowej w ciągu pierwszych kilku tygodni od jej zażycia.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć − cztery =